Bilgisayarda İşlemci Neden Fazla Isınır?

Kullandığınız bilgisayarların işlemcileri ısınır fakat olası durumlarda daha fazla ısınır. Bu fazla ısınmaların sorun teşkil etmesi durumunda, ısınmayı alt seviyeye indirmek gerekiyor. Bu genelde fanın doğru işlevini gerçekleşmediğinden kaynaklandığı bilinir. Fakat farklı problemler sebebi ile bilgisayar işlemcisi ısınabiliyor. Kullandığınız bilgisayarda birden fazla program aynı anda açıldığında ya da oyun oynandığı zaman işlemci  fazla efor harcadığı için ısınma yapabiliyor. Bu baş ısınma nedeni olabiliyor. Fakat bilgisayarınızda çok ağır, kasacak işler yapıyorsanız bilgisayarınız aşırı ısınma yapıyorsa başlıca problemlerin oluşacağı anlamına geliyor. Aşırı ısınma olunca hata mesajları ya da mavi ekran  çıkabiliyor. Bu sırada bilgisayar kendini kapatıyorsa ciddi problemin başladığının sebebidir. Fazla vakit kaybetmeden Mersin Bilgisayar Hastanesi  hizmetimizden faydalanarak, gerekli teknik servisi bizden alabilirsiniz.

 

Fazla Çalışan Bilgisayarlarda Meydana Geliyor

Genelde bilgisayarlar aktif olarak çalışabiliyor. Çok uzun saatler hatta günler olarak kullanabilir özelliklerde üretiliyor. Fakat oynanan oyunlar, açılan programlar bilgisayarınızın özelliklerine göre kasıyor. Aşırı kasma yapan bilgisayarlarınızda problem başlangıcı olduğunu unutmayın. Sistem devrelerini bozmaya kadar birçok arıza çeşidi ile karşılaşabiliyor. Mersin Macbook Servis hizmetini sizlere bu sebep ile sağlıyoruz. Bu tür durumlarda mutlaka bir teknik servise başvurulması gerekiyor. Mersin’de bulunan firmamız  bu hizmeti en iyi veren firmaların başında yer alıyor. Verdiğimiz hizmetin arkasındayız. Gerek fiyat konusunda, gerekse kullandığımız yedek parçaların kaliteli olması sorunun ortadan tamamen kalkmasında büyük rol oynuyor.

 

Teknik Ekibimiz Oldukça Başarılı Hizmet Veriyor

Uzun zamandır mersinde tanınan bir firma haline geldik. Bunu verdiğimiz hizmetten ve kullandığımız birinci sınıf malzemelerden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Kullandığımız malzemeler orijinal olmakla beraber yaptığımız işin teminatını sizlere veriyoruz. Bizlere verdiğiniz arızalı bilgisayarları toplamda 2 ile 3 iş günü içerisinde bitirerek sizlere teslim ediyoruz. Yapılan arızalı bilgisayarınızın ne sebeple olursa olsun bir daha aynı arızanın meydana gelmesi söz konusu değildir. Kullandığımız yedek parçalar uzun seneler tekrardan alınmayacak  şekilde takılıyor. Kullanıcı hatası olmadığı sürece uzun seneler rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mersin Bilgisayar Parçaları değiştirmede verdiğimiz hizmet son derece başarılıdır. Herhangi bir problem ile karşılaştığınızda bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

 


Bilgisayarınız Kendi Kendine Mi Kapanıyor?

Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınız çeşitli nedenlere bağlı olarak kendiliğinden kapanıp açılabiliyor. Bu durumda yapmanız gereken bazı uygulamalar bulunmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken temel durum ise bilgisayara uzun süreli olarak bakım yapılmamış olmasıdır. Bu durum Mersin bilgisayar hastanesi yetkililerince de belirtildiği gibi bilgisayara müdahale etmenize gerek kalmadan kendi kendine kapanmasına neden olabilmektedir. Bununla birlikte bu problem gerçek anlamda daha ciddi bir sorunun mevcut olduğunun da belirtisi olabilmektedir. Bu durumda bilgisayarınızın gerek yazılımsal ve gerekse de donanımsal yönden problemler yaşadığı söz konusu olabilmektedir. Bu durumda ise yapmanız gereken tek şey profesyonel bilgisayar teknik servisini tercih etmektir. Bilgisayarınızın kendiliğinden kapanmasına neden olan en temel faktörlerden biri de fan sisteminin yeteri düzeyde işlev görememesidir. Bu durumda yapmanız gereken fanı gözden geçirmektir.

 

Bilgisayarınızın Kendiliğinden Kapanmaması İçin Ne Yapabilirsiniz?

Bilgisayarınızın kendiliğinden kapanmasını engellemek için öncelikle fan sisteminin temizliğini gerçekleştirmelisiniz. Profesyonel Mersin macbook servis tarafından da dile getirildiği gibi bilgisayarınızdaki fanın kirlenip veya tozlanıp tozlanmadığından emin olmanız gerekmektedir. Cihaz fanınız yetersiz işlev görmesi durumunda bir müddet sonrasında cihazınızda ısınma problemi de hasıl olabilmektedir. Bu durum sonucunda ise cihazınızda yer alan ana kartın bir müddetliğine görevini yerine getirememesine yol açmaktadır. Fakat fan temizliği profesyonellik gerektirdiğinden bilgisayarınıza zarar vermemeniz açısından mümkünse bilgisayar yetkili servisinden destek almanızda fayda bulunmaktadır.

 

Hard Diske Bakım Yapın Ve Büyük Programları Kullanmayı Azaltın

Saygın Mersin bilgisayar parçaları firması tarafından da belirtildiği gibi bilgisayarınızın kendiliğinden kapanmasının en temel sebeplerinden biri de cihazınızda yer alan hard diskinize yeteri kadar bakım yapmamanız ve cihazınızda büyük çapta programlar tercih etmenizdir. Bilgisayarınızın önemli sistemlerinden biri olan HDD sistemi üzerinden lazer okuyucu bir müddet sonrasında diskleri tahrip ederek hard diskin zarar görmesine yol açabilmektedir. Burada ise cihazınızı açtığınızda hafif düzeyde bir cızırtı sesi algılayabilmektesiniz. Bilgisayarınız eski olması durumunda ise artık donanımlarını değiştirme süreci başlamış demektir. Cihazınızın donanımsal yönden de hantallaşması beraberinde kendiliğinden kapanmasına neden olabilmektedir. Bu durumda yapmanız gereken bilgisayarınızı komple yenilemek veya mümkünse yeni bir bilgisayar satın almaktır. Firmamız tüm bilgisayar modellerinde teknik servis hizmetleri sunmaktadır. Bilgisayarınızın kendiliğinden kapanması konusunda firmamız sizlere destek olacaktır.


Bilgisayarınıza Sıvı Gelirse Yapmanız Gerekenler 

İster dizüstü bilgisayar olsun ister masaüstü bilgisayar olsun çeşitli nedenler sonucunda bilgisayarınıza sıvı temas edebilmektedir. Bu durum karşısında panik yapmadan yapmanız gereken basit uygulamalar söz konusudur. Bilgisayarınızdan video izlerken, resim paylaşırken, sosyal medya sitelerini dolaşırken maruz kalabildiğiniz bu durumda mersin bilgisayar hastanesi tercihinde de bulunabilmektesiniz.

Bilgisayarınız Sıvı İle Temas Ettiğinde Yapmanız Gereken Uygulamalar 

Bilgisayarınıza sıvı temas etmesi durumunda yapmanız gereken ilk uygulama cihazınızın fişini prizden çekmektir. Bu sayede sıvının devre alanına erişmesi söz konusu olduğunda dahi kısa devre problemini ortadan kaldırmaktasınız. Bilgisayarınız dizüstü bilgisayar olması durumunda atmanız gereken ikinci adım ise cihazınızın bataryasını hızlı bir şekilde çıkartmaktır. Bataryasını çıkardıktan sonra sıvı temas edip etmediğini kontrol etmelisiniz. Uygulamanız gereken üçüncü adım ise temiz bir bez desteği üzerinden bilgisayarınızı yavaş bir biçimde temizlemektir. Islaklık söz konusu olan alanları kusursuz bir şekilde temizledikten sonra bilgisayarınızın iç kısmındaki ıslaklıktan kurtulmak açısından cihazınızı yavaş bir şekilde ters çevirmelisiniz. Kurulama işlemini de gerçekleştirdikten hemen sonrasında cihazınızın tamamen kurutulduğundan emin olmak açısından tercihiniz doğrultusunda bilgisayarınızı pirinç torbası içerisine yerleştirebilmektesiniz. Ya da dilerseniz kaliteli bir nem yok edici cihaz üzerinden de bilgisayarınızı kolayca kurutabilmektesiniz.

Bilgisayarınızın Kuruma İşlemi Sonrasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Profesyonel mersin macbook servis firması tarafından da dile getirildiği üzere bilgisayarınızı kuruttuktan sonra cihazınızı hemen açmamalısınız. Cihazınızın kuruma işlemini bekledikten sonra maksimum 48 saat boyunca cihazınızı açmamalısınız. 48 saat sonunda bilgisayarınızın aktif olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Yapılan kontroller neticesinde cihazınız aktif olmadığı takdirde profesyonel bilgisayar teknik servise ulaştırmalısınız.

Bilgisayara Sıvı Kaçması Nedenleri

Bilgisayara sıvı kaçmasına neden olan pek çok eylemler bulunmaktadır. Profesyonel mersin bilgisayar parçaları servisi tarafından da vurgulandığı üzere kullanıcıların dikkat dağınıklığı yaşaması, bilgisayar karşısında aşırı süreli olarak kalmasına bağlı olarak motivasyon düşüklüğü yaşaması, sıvının bilgisayara çok yakın bir mesafede konumlandırılması gibi birçok nedenlere bağlı olarak bilgisayara sıvı kaçması söz konusu olabilmektedir. Profesyonel bilgisayar teknik servisi olarak bilgisayarınıza sıvı kaçması durumunda firmamız ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz. Ayrıca bilgisayarınız için teknik servis desteği almak için de firmamızı tercih edebilmektesiniz.


Bilgisayarınızı Hızlandırmak İçin Bunları Yapın 

Çeşitli nedenlere bağlı olarak bilgisayarlarda hız düşüklüğü meydana gelebiliyor. Bu durumda mersin bilgisayar hastanesi gibi kaliteli bilgisayar firmamızı tercih edebilmektesiniz. Bilgisayarınızdaki hız performansını yükseltmek için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Bilgisayarınızı hızlandırmak için ise aşağıdaki alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Başlangıç Menüsünde Yer Alan Öğeleri Azaltın

Bilgisayarda yavaşlamaya neden olan en önemli etkenlerden biri başlangıç menüsünde yer alan gereksiz uygulamalardır. Bu bakımdan bilgisayarınız normalden daha yavaş aktif olduğunda başlangıç düğmesine basmanız ve bu sayede hangi uygulamaların aktif olduğunu görmeniz gerekmektedir. Burada sırasıyla Windows butonuna ve sonrasında çalıştır ve en sonunda da başlatma butonuna basmanız gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gerekenlerden biri de örneğin antivirüs programına müdahale etmenize gerek yoktur. Çünkü bu uygulanın bilgisayarınızın yavaşlamasında herhangi bir etkisi söz konusu değildir.

Kullanmak İstemediğiniz Uygulamaları Kaldırın

Bilgisayarınızdan kullanmak istemediğiniz uygulamaları kaldırabilmektesiniz. Çünkü mersin macbook servis firmamız tarafından da belirtildiği üzere bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olan temel durumlardan biri kullanmak istemediğiniz uygulamaların bilgisayarınızda aktif kalmasıdır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise programları doğrudan silmek yerine kaldırma sekmesinden kaldırmaktır.

Google Chrome Tarayıcısı Kullanın

Pek çok bilgisayar kullanıcıları tarafından halen daha İnternet Explorer tarayıcısı tercih edilmektedir. Fakat kaliteli mersin bilgisayar parçaları firması tarafından da belirtildiği üzere bu tarayıcı yerine Google Chrome tarayıcısı tercih edilmesi bilgisayarın hızlanması açısından daha uygundur. Ayrıca Google Chrome tarayıcısı daha pratik bir kullanıma sahip olduğundan fazla yorulmamanızı da sağlamaktadır.

İnternet Tarayıcısını Arındırın

Bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olan önemli etkenlerden biri de internet tarayıcınızın yoğun olarak yüklü olmasıdır. Gün boyu internet dünyasını yoğun olarak gezdiğinizden tarayıcınızın ön belleğinde dolma meydana gelebilmektedir. Bu durumdan kurtulmak açısından Google Chrome tarayıcınızdan ”Ayarlar” sekmesinden ”geçmiş” ve akabinde ”önbelleğe alınmış öğeleri temizle” sekmesine tıklamanız yeterlidir.

Negatif Amaçlı Uygulamalardan Kurtulun

Negatif amaçlı uygulamalar bilgisayarınıza zarar verebildiği gibi yavaşlamasına da neden olabilmektedir. Bu tür uygulamalarda virüs durumu da söz konusu olduğundan diğer dosya ve programlarınıza da zarar verebilmektedir. Bu sebeple bilgisayarınızı hızlandırmak adına kaliteli bir antivirüs uygulaması üzerinden bilgisayarınızı detaylı bir şekilde taratın.

 

 

Sürücüyü Birleştirin

Bilgisayarınızı hızlandırmak açısından yapmanız gerekenlerden biri de bilgisayar sürücünüzü birleştirmenizdir. Manüel birleştirme yerine otomatik birleştirme uygulamasını tercih edebilmektesiniz. Fakat yoğun bir şekilde program yüklemeniz durumunda sürücünüzü daha sık bir şekilde ayarlamanız gerekebilmektedir. Yılların deneyimlerine sahip olarak bilgisayar teknik servis hizmetleri sunmaktayız. Profesyonel kadromuz sayesinde bilgisayarınızın hızlandırılması konusunda firmamız siz değerli müşterilerimize garantili bir şekilde teknik servis hizmeti sunmaktadır.


Dizüstü Bilgisayarlarda Arızalar Neden Olur?

Genelde dizüstü bilgisayar arızaları kullanıcı hatalarından meydana geliyor. Mersin bilgisayar hastanesi bu konuda sizlere yardımcı oluyor.  Yüzlerce arıza arasında en önemlileri şu şekildedir.

Ekran Kırıkları

En karakteristik arıza türü ekran arızalarıdır. Bu genelde garanti kapsamı dışında olduğu için  ekran arızaları sık karşılan bir türdür. Ekranda bulunan en küçük kırık büyüyerek ekranı komple kaplayıp kullanmayacak hale gelmesini sağlıyor.

Anakart Arızaları

Masaüstü bilgisayarlarda ana kartı değiştirme alternatifi çok  kolaydır. Dizüstü bilgisayarda çözümü en zor arıza türüdür. Çünkü değiştirme seçeneği sınırlı sayıdadır. Anakart sistemin beyni olduğu için çoğu firma fiyatı iki katı söyleyebiliyor. Bizler bu konuda duyarlı davranarak sizlere iyi bir fiyat veriyoruz.

Şarj Girişi Ve Adaptör Arızaları

En çok karşılaşılan arızaların başında yer alıyor. Adaptörün şarj giriş ucunun dikkatsiz takılıp ve çıkartılmasıyla oluşan bu arıza laptopu şarj etmez fakat batarya ile uzun saatler çalışabiliyor. Bu orijinal ve kaliteli bataryayı ve şarjını Mersin bilgisayar parçaları  olarak uygun fiyata bizden alabilirsiniz.

Sıvı Teması

Anakart arılarında geri dönüşü olmayan arıza türleri anakarta sıvı temasıdır. Sıvı teması genelde klavyenin arasından sızan sıvı maddeleri bilgisayarın devre yaptırmasından kaynaklanıyor. Sıvı dökülen bilgisayar vakit kaybettirmeden bize ulaştırmanız gerekiyor. Çünkü olası durumlar söz konusudur. Geri dönüşü olmayacak şekilde arızalanmasına neden olabiliyor.

Laptop Tamiri Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Hayır, kesinlikle silinmez. Fakat hard disk bozulmasında bilgiler silinebiliyor. Fakat üzülmenize gerek yok. Çünkü bizler Mersin macbook servis olarak en son yöntemler ile dizüstü bilgisayarların tamirini yapıyoruz. Arızanın boyutunu görerek sizlere garanti vererek hizmet veriyoruz. Mersinde her yerde teknik servisi bulunuyor. Fakat işini profesyonel yapıyorlar mı? Ya da garanti veriyorlar mı? Kullandıkları parçalar orijinal mi? Bizler bunların garantisini sizlere veriyoruz. İşimizin arkasında durarak sizlere teminat sağlıyoruz.  Bizler çok uzun zamandır teknik servisi veren büyük bir aileyiz. Bilgisayarınızın arızası ne olursa olsun. Sizlere kaliteli bir hizmet sağlıyoruz. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçerek, bilgisayarınızda bulunan problemi bizimle paylaşın. Sizlere arızayı tespit ederek, uygun fiyatlandırma yapıyoruz.

 


En Çok Karşılaşılan Notebook Arızaları

İş hayatınızda olsun günlük kullanımınızda kolaylık sağlayan notebooklar birçok arıza nedeni ile kullanımında sıkıntı yaratabilir. Bazı arızalar ve nedenler ise şu şekilde açıklanabilir.

  Notebook Isınma Sorunları

Tozlanmadan ve hava sirkülasyonundan kaynaklanan durumlardan dolayı notebook ısınma sorunu ortaya çıkmaktadır. Soğutucu fanın bozulması nedeni ile soğutulmayan notebook kolaylıkla ısınıp kapanabilir. Bununla beraber bazı yazımsal nedenlerden ve termal macununun kuruması notebookların ısınmasına neden olabilir.

 Anakartın Bozulması

Notebooklarda maddi açıdan büyük problem olan arızalardan biridir. Anakartlarda  yan sanayi olmadığı için bütün ürünlerde kendi anakartını üretme gücü vardır.İkinci elden bulunabilen anakart ikinci el olmasına rağmen yüksek fiyatlarda satılmaktadır. Arızanın giderilmesinde Mersin macbook servis hizmet vermektedir.

2- İşlemci Arızaları

İşlemcilerin çeşit ve markaları piyasa da bulunmaktadır. Arızalanma durumunda tamiri olmadığı için yeni işlemcinin takılması ile arızadan kurtulmak mümkün olur. Arızalı işlemcilerde ekrana görüntü gelmez. Notebooklarda performans düşüşü yaşanır. Dosya kopyalamaları ile ilgili sorunlara neden olup hata verebilir.

3– RAM Arızaları:

Notebooklarda kullanılan ddr2, DDR, DDR3 SD RAM’lerinin kullanıldığı notebooklar daha uygun fiyatta tamir edilebilir. RAM desteklemeyen ürünlerde bazı hataların olmasından dolayı uygun RAM değişimi Mersin bilgisayar hastanesitarafından takılmaktadır. Arıza belirtileri ekranın maviye dönüşmesi işletim sistemindeki karışıklık ve dosya kopyalama hatalarının olması RAM arızalarının olduğunu gösterir.

4- CHİPSET Arızaları

Anakartların beyni olarak kabul edilen CHİPSET  iki temel çipsetten oluşur. Çipsetarızalarındamause, klavye, touchpad ve wireless gibi bileşen ve donanımlar kullanılamaz. CHİPSET arızaları anakartın değişimine neden olabilir. Güvenilir firma Mersin macbook servis tarafından hizmet alarak    Chipset arızalarının tamirini yaptırabilirsiniz.

5- Ekran Kartı Arızaları

Ekran kartı arızalarında lap topta ve notebookta çizgiler ve karışık renkler çıkmaktadır. Entegre olan kartların değiştirilmesi gerekir. Ayrı olanların değişimi daha kolay olmaktadır. Cihaz parçalarının değişimi için Mersin bilgisayar hastanesi arızaların giderilmesi için hizmet vermektedir.

6- İnverter Arızaları:

İnverter arızaları ekranın silik görünmesine neden olur. Görüntünün seçilmesi oldukça zorlaşacağı için mutlaka yetkili servis tarafındaninverterin değiştirilmesi gerekir.

7- LCD Ekran Arızaları

LCD arızaları notebook problemlerinden biridir.Ekranın kırılması  ya da çizilmesi durumunda değişim gerekebilir. Müşterinin isteğine göre OLED ekran ile değişim yapılabilir.

 


 En Çok Karşılaşılan Yazıcı Arızaları

Dijital dünya, günlük hayata dair hemen her probleme, teknolojik çözümlersunmasıyla bilinir. İnsan ihtiyaçlarının tükenmek bilmezliğinin yanında, mümkün olan en hızlı ve pratik yoldan karşılanma gereği, teknolojinin tüm imkanlarından yararlanılmasını zorunlu kılmıştır. Özellikle konu bilgisayar ve onunla bağlantılı olan diğer donanım araçları ile ilgili olduğunda, istenen işin en kısa sürede ve pratik şekilde yapılması, en çok tercih edilen yoldur. Bu donanım araçlarından biri olan yazıcı, bilgisayarda metin veya grafik halinde bulunan verilen, kağıt üzerinde çıktısını almayı sağlar. Günümüzde çok sık kullanılan bu araç, zamanla çeşitli nedenlerle arızalanmakta ve işlevini yitimektedir. Mersin bilgisayar parçaları, arızalanan yazıcıların tamiri için gereken yedek parçalarını sağlamaktadır.

Yazıcılarda Arıza Nedenleri

Yazıcılar, bünyelerindeki mürekkep ve kağıdı kullanarak istenen sayıda çıktı vermeye uygun tasarlanırlar. Ancak kullanım esnasında kullanıcı hataları veya diğer etmenler sebebiyle arızalanabilirler. Bunların başında, bilgisayarla olan bağlantılarında ortaya çıkan sorunlardır. Bazı yazıcılar usb ile bağlanırken bazılar wireless bağlantısı ile bağlanmaktadır. Bu iki yöntemde ortaya çıkan bir sorun, çıktı almayı engelleyecektir. Diğer bağlantı ise yazılımsal olan, yazıcının sürücü güncellemesinin yapılmaması ile ortaya çıkar. Yazıcının temel parçaları tozlandığında, yine sorunlu çalışmaya neden olur. Bunun dışında normal çalışma seslerinden farklı sesler çıkarmaya başladığında veya sık sık kağıt sıkışması yaşanmaya başladığında, yazıcının bakım ve onarım zamanı gelmiş demektir. Mersin macbook servis, en güncel yazıcı problemlerinin çözümü konusunda uzmandır.

Neler Yapılabilir?

Yazıcı problemleri yaşandığında, öncelikle problemin kaynağının ne olduğunun iyi anlaşılması gerekir. Örneğin, çıktıda kalitenin bozulması, çoğu zaman mürekkebin bitmesi ile bağdaştırılırken, aşırı tozlanmadan da kaynaklanabilir. Yazıcının temizlenmesi gerekebilir. Bunun dışında kablolu veya kablosuz bağlantılar kontrol edilmelidir. Yazıcının sürücüleri, düzenli olarak güncellenmelidir. Bunun dışında şebeke kaynaklı arızalar da, önemli yazıcı problemleri arasındadır. Bu durumda hiçbir şekilde onarım yapılmamalı, profesyonel bir yardım alınmalıdır.  Mersin bilgisayar hastanesi, yaşanan tüm bilgisayar ve yazıcı arızalarında gereken teknik desteği sağlamakta ve bu cihazların düzenli bakımının yapılmasında gereken teknik hizmetleri hızlı bir şekilde sunmaktadır.

 


En çok tercih edilen bilgisayar programları

Çağın vazgeçilmez teknolojik araçlardan biri olan bilgisayarlar hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Bilgisayarlarda bulunması gerekli olan birtakım programlar vardır. Sık kullanılan ve ihtiyaç duyulan programlar arasında; internet tarayıcı, bulut depolama ve bakım onarım programı bulunmaktadır. Bilgisayar kullanıcılarının ihtiyaçlarına uygun programlar çeşitlilik göstermektedir. Mersin bilgisayar hastanesi, bilgisayar programları konusunda teknik bilgiye sahip uzman ekibi sayesinde en güvenilir ve kaliteli hizmeti vermektedir. Hemen hemen her bilgisayar kullanıcısının tercih ettiği programların içerikleri şu şekilde sıralanabilmektedir.

 

İnternet tarayıcı (Google Chrome)

İnternet tarayıcı programların ilk sıralarında Google Chrome programı yer almaktadır. Eklenti kütüphanesinin genişliği ve hızlı olma özellikleri sayesinde tercih edilme oranı diğer internet tarayıcılarına göre son derece yüksektir. Ne kadar çok tercih edilen bir program olsa da eksik yanları da mevcuttur. Ram kullanımı nedeniyle bilgisayarda yavaşlamaya neden olmaktadır. Düşük Ram özelliğine sahip bilgisayarlar için bu durum rahatsızlık verici düzeyde olabilmektedir. Ram’ı yüksek olan bilgisayarlarda bu tarz sorunlarla karşılaşmak çok düşük bir ihtimaldir. Eklenti sayısında da oldukça geniş bir kütüphaneye sahip tarayıcı türüdür. Tarayıcılar arasında en iyisi olarak Google Chrome tercih edilmektedir.

Bulut depolama (Dropbox)

Depolama programları arasında yaygın olan bu programın içeriğinde; fotoğraf, video ve mesajları saklamak yer almaktadır. Dropbox sahip olduğu depolama alanı 2 GB’tan daha fazla değildir. Depolama alanı yaratmak Dropbox tarafından gerçekleştirilir. Dropbox programında depolama alanını arttırmak bilgisayar kullanıcılarının elindedir. Mersin macbook servis, her daim teknik hizmet ve bilgiye sahiptir.

Bakım Onarım Programı (Advanced SystemCare)

Bilgisayar kullanıcılarının ortak sorunlarının en önemlisi  hız sorunudur. Bilgisayarın hızını arttırmak ve verimli bir performansa sahip olmak için, gerekli alan bilgisayarda açılmalıdır. Hız probleminin nedeni; gereksiz dosyalar veya virüslerdir. Advanced SystemCare sayesinde format atılmadan çözüm bulma gerçekleştirilir. Advanced SystemCare bakım onarım programı; bilgisayarı hem virüslerden korumak hem de bakım onarım yapmak için etkili bir programdır. Mersin bilgisayar parçaları ve teknik servis özellikleri ile hizmet veren firmalar tercih edilmelidir. Firmamızın bu tür özelliklerinden bilgisayar kullanıcıları yararlanabilmektedir.

 


İşletim Sistemi Sorunları Nasıl Giderilir?

İşletim sistemleri kullanmış olduğunuz bilgisayarların olmazsa olmaz özelliklerinden bir tanesidir. İşletim sisteminizde sıkıntılar meydana geldiği an bilgisayarınızda çeşitli sorunlar meydana gelebilir. İşletim sistemi, bilgisayar ile kullanıcı arasında ki ilişkiyi kuvvetlendiren en önemli unsurdur. Bilgisayarı açtığınız zaman kullanmış olduğunuz işletim sistemi direkt olarak devreye girer ve bilgisayar 2 ila 3 dakika sonra devreye girerek tüm programlar açılır. Eğer işletim sisteminizde herhangi bir çökme ve benzeri durum ile karşı karşıya kalındığı zaman bilgisayar genel olarak kullanılmaz hale gelebilir. Sizlerde böyle bir durumda direkt olarak bilgisayarınızı yaptırarak ancak o şekilde işletim sisteminizi yaptırarak bilgisayar kullanımına kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşletim sisteminin sorunlarının giderilmesi için Mersin Macbookservis gibi noktalardan destek alarak işletim sorunlarınıza çare bulabilirsiniz.

İşletim Sistemi Görevleri Nelerdir?

İşletim sistemleri bilgisayarın ayrılmaz bir parçası olmasından dolayı en önemli görevler işletim sistemine aittir. İşletim sisteminin görevleri şu şekildedir;

İşletim sistemlerinde saklama aygıtlarında ki dosyaların belli bir düzen çerçevesinde düzenlenmesi için işletim sistemlerine ihtiyaç vardır. Dosyaların yönetim biçimini işletim sistemi sayesinde ayarlanarak bir düzene oturtulur.

  • Programlar arasında veri alış verişine yardımcı olur. Bu ayarlamalar yine işletim sistemi tarafından ayarlanır.
  • Çok kullanıcılı bir program var ise bu kullanıcıların bilgi güvenliğini sağlar.
  • Sistemin belleğini yönetir ve belleğin etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar.

İşletim Sistemi Sorunları İçin Bizden Destek Alabilirsiniz

Firmamız bilgisayar ile alakalı olan her sorunda en iyi çözüm desteği sunarak sizlerin bilgisayarlarını baştan yaratıyor. Mersin bilgisayar hastanesi ile en iyi desteği sizlerde alabilirsiniz. Özellikle Mersin bilgisayar parçaları da çoğu zaman sorunlar olabilir. Bu sorunlara da çözüm bulan firmamız bilgisayarınızda meydana gelen her sorunu hallederek sizlere teslim ediyor. Sizlerde bilgisayarınızda yaşadığınız herhangi bir sorununuz var ise bizler ile iletişime geçerek bilgisayarınızı tamir ettirebilirsiniz. Telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak hem bilgisayarınızda meydana gelen sorun hakkında hem de yapılacak olan işlemler hakkında bilgi edinerek bilgisayarınızda ne gibi sorunlar olduğunu öğrenebilirsiniz. Çalışanlarımızın profesyonelliği sayesinde profesyonel destek alabilirsiniz.